0 Kč s DPH

Speciální kapaliny Novec™

Speciální kapaliny Novec™

AZ TECH je dodavatelem bezpečné a ekologické chemie 3M, fluoroinertní kapaliny Novec™, které jsou světovou špičkou díky svým unikátním vlastnostem.

Fluoroinertní kapaliny Novec se využívají k testování elektrických zařízení přímo za běhu nebo pod napětím, k preciznímu čištění komponentů citlivých na agresivní látky, k chlazení elektrických zařízení, ale také jako ekologické hasivo uzavřených prostor.

Chlazení a precizní čištění může být ekologické a efektivní

Fluoroinertní kapaliny Novec™ jsou světovou špičkou díky svým unikátním vlastnostem. Využívají se k testování elektrických zařízení přímo za běhu nebo pod napětím, dále k chlazení velkých elektrických zařízení, ale také k čištění komponentů citlivých na agresivní látky.

Speciální chemikálie Novec™ jsou synonymem pro inovativní ekologické řešení nenarušující ozónovou vrstvu. Tyto kapaliny jsou nehořlavé, nevýbušné a ke zdraví šetrné. Představují ekonomicky vysoce efektivní řešení, které kladně hodnotí zákazníci po celém světě. Ať už přední výrobci dopravních letadel, švýcarští hodináři či výrobci kloubních náhrad a chirurgických nástrojů.Precizní čištění

Cílem precizního čištění je odstranění mastnoty a nečistot během výrobního procesu. Dokonalá čistota vyráběných komponentů je nezbytná v odvětvích, jako jsou výroba polovodičů, kloubních náhrad, šperků, leteckých součástek a v mnoha dalších. Běžně používané vodní systémy mohou být časově náročné a mohou poškozovat životní prostředí i lidské zdraví. Naproti tomu speciální chemikálie Novec™ představují rychlé, bezpečné a šetrné řešení.

3M Novec lze používat v široké řadě zařízení a při různých aplikacích. Hodí se k nenáročnému čištění a odmašťování i k použití v zařízeních s ultrazvukovým generátorem. Nízká hodnota výparného tepla dovoluje kapalině Novec na rozdíl od vody schnutí v řádech několika sekund, což 

přináší výrazné úspory času i energií. Další důležitou vlastností je kompatibilita s kovy, plasty i polymery.

3M™ Novec™ 71IPA Engineered Fluid
Tato kapalina se nejlépe hodí na precizní čištění a odmašťování. Odstraňuje drobné nečistoty, mastnotu a otisky prstů z kovových, plastových i skleněných povrchů. Jakožto azeotropní roztok má Novec 71IPA stejné složení v kapalném i plynném stavu.

3M™ Novec™ 72DE Engineered Fluid
Speciální kapalina Novec 72DE je excelentním čisticím prostředkem vhodným pro použití na silně znečištěné materiály. Perfektně odstraňuje oleje, maziva i vosky.

3M™ Novec™ 7100 Engineered Fluid
Novec 7100 nalezne díky svým všestranným vlastnostem uplatnění v nejrůznějších průmyslových odvětvích. Nízká povrchová energie a bod varu 61 °C dělá z Novecu 7100 ideální solvent k čištění drobných elektronických zařízení jak v klasických pracích systémech, tak v aplikacích parního odmašťování. Nízká viskozita umožňuje kapalině Novec 7100 fungovat jako výborné rozpouštědlo syntetických maziv (např. PFPE). Tento produkt najde své uplatnění také v oblasti termálního managementu a testování polovodičů při nízkých teplotách (bod tání: 135 °C).

3M™ Novec™ 7200 Engineered Fluid
Podobně jako Novec 7100 má i Novec 7200 mnoho možností upotřebení, s tím, že nabízí ještě širší teplotní rozsah (kapalného skupenství nabývá Novec 7200 v teplotním rozmezí -138 °C až 76 °C). Unikátní fyzikální vlastnosti kapaliny Novec 7200 vyniknou zejména v aplikacích rozpouštění lubrikantů, kdy vysoký bod varu snižuje ztráty při výparu a zároveň nízká hustota umožňuje použití menšího množství kapaliny. Vhodný je tento prostředek i k preciznímu čištění a chlazení či testování elektroniky.Teplovodivé kapaliny

3M Novec speciální kapaliny nabízí široké spektrum termofyzikálních vlastností pro rozličné aplikace. Kapaliny Novec jsou využívány např. v systémech imerzního chlazení počítačů, teplotního testování elektronických součástek, sublimačního sušení ve farmakologii i chlazení vojenské techniky.

Kapaliny Novec určené pro termální management vynikají zejména skvělými dielektrickými vlastnostmi, širokým rozpětím bodů varu, výbornou kompatibilitou s klíčovými materiály, spolehlivostí, nenáročností na údržbu a velice nízkou toxicitou. Mají vysokou odolnost a nepoškozují elektronické zařízení ani integrované obvody, jsou nehořlavé a šetrné k životnímu prostředí.

3M™ Novec™ 7500 Engineered Fluid
Šetrnost k životnímu prostředí a tepotní rozpětí v kapalném stavu (-100 °C až 130 °C) činí z kapaliny Novec 7500 výhodné řešení pro výrobce polovodičů a jiné elektroniky.

3M™ Fluorinert™ Electronic Liquid FC-40 a FC-770
Fluorinertní kapaliny FC-40 a FC-770 s vysokým bodem varu (155 °C, resp. 127 °C) jsou využívány hlavně v chladicích aplikacích při výrobě elektroniky a také při testování elektronikcých zařízení.Aplikace lubrikantů


3M Novec speciální kapaliny jsou schopny rozpouštět mnoho typů povrchových maziv/ lubrikantů včetně silikonu, fluorouhlíků, FTFE a heparinu. Tyto lubrikanty pak mohou být spolehlivě nanášeny na různé povrchy jako např. na kovy, umělé hmoty a elastomery.

Lubrikanty dispergované kapalinami Novec jsou efektivně aplikovány na hard disky, filtry, PVC potrubí, ale i na podkožní jehly, čepele skalpelů, krevní vaky.

Rovnoměrné pokrytí celého předmětu zaručuje nízká hodnota povrchového napětí kapalin Novec.

Ochranná povrchová úprava

Produkty Novec určené pro ochrannou povrchovou úpravu zaručují výbornou odolnost proti vlhkosti, přilnavosti, otěru a korozi matriálu, na nějž jsou aplikovány. Solvent Novec je nehořlavý, velmi nízce toxický a poskytuje skvělé řešení pro současné náročné elektronické aplikace.

3M™ Novec™ 1700 Electronic Grade Coating
Tento prostředek pro povrchovou ochranu se snadno nanaší a po zaschnutí vytvoří tenký transparentí film. Tato tenká vrstva s nízkým povrchovým napětím odpuzuje kapaliny, jako jsou mazací oleje, silikony a roztoky fotorezistů používaných při výrobě polovodičů. Přípravek Novec EGC-1700 vytváří bezbarvou, téměř neviditelnou rovnoměrnou vrstvu nerozpustnou v rozpouštědlech jako heptan, toluen a voda. Lakovou vrstvu lze odstranit fluorovými rozpouštědly. Laková vrstva vydrží dlouhodobé působení teplot až do 175° C a uchovává si dobrou odpudivost.Aerosolové čistící spreje

Aerosolové čisticí prostředky 3M™ Novec™ přinášejí nový způsob, jak vyhovět dnešním požadavkům na precizní čištění. Kombinují rychlé, účinné čištění se značnou bezpečností pracovníků a příznivým ekologickým profilem. Nabízejí výbornou alternativu k čisticím prostředkům založeným na HCFC 141b. Obsahují aktivnější rozpouštědlo, které způsobuje větší míru čištění na jednotku hmotnosti než v případě mnoha konkurenčních čisticích prostředků.

Vlastnosti aerosolových čistících sprejů: nehořlavé, nízká toxicita, nenarušují ozónovou vrstvu, nekorozní, rychle schnou, téměř bez usazenin, neobsahují HCFC, HFC, nPB nebo HAP.

3M™ Novec™ sprej na čištění kontaktů
Odstraňuje olej, lehké mazivo, silikon, prach a částečky na citlivých elektronických a elektrických zařízení. Je nehořlavý s nízkou toxicitou. Ideální pro elektrická nebo napájená zařízení a součásti. Výborný na čištění konektorů optických kabelů. Sprej je kompatibilní s plasty.

3M™ Novec™ sprej na odmašťování elektroniky
Účinně odstraňuje oleje, maziva a manipulační špínu z elektrických motorů, elektrických zařízení, přesných zařízení a dalších elektromechanických nebo citlivých zařízení. Je vhodný pro průmyslové použití. Nehořlavý, nízká toxicita. Může poškozovat akryly, polykarbonáty, ABS a PS. Před použitím na plasty přípravek nejprve vyzkoušejte.

3M™ Novec™ sprej na odstraňování tavidel
Účinně odstraňuje kalafunu z pájení, vosky a podobné kontaminační látky vyskytující se v elektronice. Čisticí prostředek pro průmyslové použití je účinný také při odstraňování uhlovodíkových, silikonových a fluorových olejů a maziv, s nimiž se pracuje při údržbě elektronických zařízení. Je nehořlavý s nízkou toxicitou. Může poškozovat akryly, polykarbonáty, ABS a PS. Před použitím na plasty přípravek nejprve vyzkoušejte.Hasivo NOVEC 1230 k hašení elektrických zařízení


Unikátní hasivo Novec 1230 se využívá jako součást automatických hasících systémů umístěných v telekomunikačních ústřednách, datových centrech, rozvodnách elektrické energie či v serverových místnostech.

Hasivo při účinku ohně vytváří inertní nehořlavý plyn šetrný k životnímu prostředí, který likviduje požár s minimálním následkem škod či poškozením okolních elektro zařízení a zvyšuje bezpečnost osob.
Dokumenty ke stažení: